База със знания
Счетоводна кантора Баланс > Счетоводна кантора БАЛАНС > База със знания

Задай въпрос:


Съдебен заседател съм и когато съм в отпуск за участие като такъв, съдът ми плаща. За това време работодателят не ми заплаща възнаграждение, зачита ли се то за трудов стаж?

решение

За трудов стаж се признава и времето по трудово правоотношение, през което работникът или служителят не е работил, а е ползвал платени отпуски, независимо от тяхното основание и начина на заплащането им. Следователно,  времето през което сте в отпуск за участие като съдебен заседател, Ви се зачита за трудов стаж.

За справка: чл. 352, ал.1, т.2

 
Беше ли ви от полза тази статия? ДА / НЕ
Детайли за статията
ID на статията: 9
Категория: Въпроси и отговори
Дата на добавяне: 2012-12-18 09:45:29
Разглеждания: 82
Рейтинг (Гласове): Тази статия е оценена 5.0/5.0 (1)

 
« Назад

Интегрирано от софтуерна компания New Era Ideas за Счетоводна кантора БАЛАНС.