База със знания
Счетоводна кантора Баланс > Счетоводна кантора БАЛАНС > База със знания

Задай въпрос:


С приятеля ми сме собственици на магазин, който отдаваме под наем на фирма. Договорът е подписан между мен и фирмата. Необходимо ли е при това положение и приятелят ми да подаде годишна данъчна декларация?

решение

Видно от изложените факти двамата с приятеля Ви сте съсобственици и притежавате недвижим имот – магазин. Съгласно чл.11, ал.3 от ЗДДФЛ, доходът се счита за придобит и от двете лица, независимо че сумата е получена само от Вас. Следователно Вашият приятел придобива месечно доход в размер на 1/2 от изплатения наем и е длъжен да декларира дохода си с годишна данъчна декларация по чл.50 от ЗДДФЛ.

 
Беше ли ви от полза тази статия? ДА / НЕ
Детайли за статията
ID на статията: 8
Категория: Въпроси и отговори
Дата на добавяне: 2012-12-18 09:43:50
Разглеждания: 57
Рейтинг (Гласове): Статията не е оценена все още (0)

 
« Назад

Интегрирано от софтуерна компания New Era Ideas за Счетоводна кантора БАЛАНС.