База със знания
Счетоводна кантора Баланс > Счетоводна кантора БАЛАНС > База със знания

Задай въпрос:


Работя в строителна фирма и тъй като към момента нямаме достатъчно работа, работодателят ни иска да пусне част от работниците в неплатен отпуск за 1 месец. Възможно ли е това?

решение

Неплатения отпуск по чл.160 от КТ е правна възможност за работника или служителя и съответно той може да се ползва само, ако работникът или служителят го поиска и работодателят му разреши ползването. Няма друга правна възможност да бъде разрешен неплатен отпуск, независимо от причините и обстоятелствата.

 
Беше ли ви от полза тази статия? ДА / НЕ
Детайли за статията
ID на статията: 5
Категория: Въпроси и отговори
Дата на добавяне: 2012-12-18 09:37:36
Разглеждания: 45
Рейтинг (Гласове): Статията не е оценена все още (0)

 
« Назад

Интегрирано от софтуерна компания New Era Ideas за Счетоводна кантора БАЛАНС.