База със знания
Счетоводна кантора Баланс > Счетоводна кантора БАЛАНС > База със знания

Задай въпрос:


Работя по трудов договор на пълно работно време и ще кандидатствам в университет, имам ли право на отпуск за приемен изпит?

решение

Когато работник или служител със съгласието на работодателя кандидатства в училище, приемането в което става с изпит, работникът или служителят има право на платен отпуск. Във Вашия случай бихте имали право на 12 работни дни платен отпуск, ако работодателят Ви е дал съгласието си за кандидатстване. Ако работодателят не е дал съгласието си, бихте имали право на неплатен отпуск в размер на 6 работни дни,  който се признава за трудов стаж.

За справка: чл.170, ал.1 и 2

 
Беше ли ви от полза тази статия? ДА / НЕ
Детайли за статията
ID на статията: 10
Категория: Въпроси и отговори
Дата на добавяне: 2012-12-18 09:48:22
Разглеждания: 35
Рейтинг (Гласове): Статията не е оценена все още (0)

 
« Назад

Интегрирано от софтуерна компания New Era Ideas за Счетоводна кантора БАЛАНС.